Loading...
 

beyzapsu

Beyza Zapsu Kendisinden haberi olmayanın, karşisindakinden de haberi yoktur. http://www.ahmedhulusi.org/
3,586 posts
2,472 followers
236 following

"#arafât'ta tövbe edip tüm geçmiş hatalarından arınan ve bugün yeni bir başlangıç yapanların #hacc bayramları mübarek olsun."
#repost @ahmedhulusi with @get_repost
・・・
#blessed be the #eid of #hajj of those who repented at #arafat, became purified from all their #past mistakes, and #today.. made a #new beginning.

https://www.ahmedhulusi.org/en/book/inspirational-quotes/501-550
https://www.facebook.com/ahmedhulusiofficial/
https://www.instagram.com/ahmedhulusi/

#awareness #awakening #mind #freespirit #selfawareness #innerwisdom #higherconsciousness #spiritual #spiritualawakening #oneness #consciousawakening #enlightment #spirituality #conscious #consciousness #mysticism #sufism #islam #religion #ahmedhulusi

16 hours ago comment 1 star 78

#repost @ahmedhulusi with @get_repost
・・・
"#hac #arafat'tir" hadisince, birkaç saat içinde arafat'ta, milyonlarla insan geçmişine tövbe ederek haccı yaşamış olacak. darısı gidemeyenlere.

arafat dönüşü kesilen #kurban, #tövbe sonrası “şirkten arınmak için benliğimi kurban ediyorum” sembolüdür, #şükür için doyurmak yanısıra.

kurban arafat'ta tövbe eden ve affa uğrayan hacıların şükür kurbanı olarak kesilir ve yoksullara dağıtılır. bize düşen asıl kurban ise egomuzdur.

önümüzde bayram var. arafat‘ta #günahlarından arınmanın bayramını yaşayanların kutladığı, #hac #bayrami. aşk ateşiyle yanmayanlar, benliklerini kurban edip bayramını yaşayamazlar.

#arefe #gecesi ve arafat gününde duamız:

allah'ım, #kabe tecellin hakkına, vechinden gayrını seyretmeyenlerden eyle “fesemme #vechullah“ hükmünce .

allah'ım, kendimi #beden kabullenerek hakikatim hilafetime zulmetmekteyim. hakikatimi #farkettir, #yaşat.

allah'ım, sevdiklerini #dost eyle, senden ayrı düşmüşlüğü yaşattıklarından uzak eyle. sana yakiyn sağlayan fiilleri #kolaylaştır, kendimden #kurtar.

alllah'ım, seslenişini duyup, değerledirenlerden eyle bizi. sonunda yanlız olarak döndüğümde, yaşantımın ateşinde yanmaktan koru beni.

allah'ım, yanlış anlayışımı, farkında olmadığım kusur ve eksikliklerimi, hatalarımı farkettir, düzeltmeyi kolaylaştır.

@ahmedhulusi

#allah #kurançözümü #sufizm #islam #din #insan #beyin #şuur #kalp #sistem #sünnetullah

Yesterday comment 0 star 117

#beden #bilinç #ölüm #ölümsüz #ölümsüzlük #insan #allah #din #islam #tasavvuf #sufi #sufizm #ahmedhulusi

Yesterday comment 1 star 209

Bunlardan biri yaban öküzü dna'sı taşıyan 300 danayı geri-çiftleştime (back-breeding) adı verilen bir süreçle seçerek çiftleştiren taurus operasyonu. araştırma ekibi, belirgin yaban öküzü özelliklerini taşıyan yavruları seçiyorlar ve her yeni nesilde buzağılar daha fazla orijinal yaban öküzü görünümüne, davranış biçimine ve genetik özelliklerine sahip oluyorlar.

bilim insanlarının bu amaçla yararlandığı, yaban öküzüne en çok yakın olan bir kaç sığır türü var, bunlar İtalya'dan maremmana ve balkanlardan podolica ve busha cinslerini de içeriyor.

bu projede yer alan prof. donato matassino, "bu cinsler en yüksek oranda yaban öküzü genetik materyalini içeren sığır cinsleri. buna rağmen %100 olarak yaban öküzüne benzeyen bir hayvan yaratabileceğimizi düşünmüyorum, ama çok yaklaşmamız mümkün." diyor.

diğer bir program olan the taurus project de aynı şekilde çapraz-çiftleşme yöntemiyle bu türü yeniden oluşturmaya çalışıyor.
bu tür proglamların hepsi, avrupa'nın kaybolmuş yabani canlı türlerini tekrar hayata döndürmeyi hedefleyen, hem çevre için hem de turizm için oldukça yararlı olacağı düşünülen rewilding europe (avrupa'yı tekrar yabanileştirmek) projesinin bir parçası.
rewilding europe'un kurucusu olan wouter helmer, "yaban öküzleri, yüz binlerce yıldır avrupa'nın doğal yaşam alanının simgesi olmuş türlerden bir tanesi." diyor.

2 days ago comment 0 star 82